Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Pielgrzymka rowerowa Akcji Katolickiej do grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

poniedziałek, 13 września 2021 14:00 / Autor: Magdalena Król
fot. Akcja Katolicka
Magdalena Król

W dniu urodzin księdza Jerzego Popiełuszki, aby uczcić pamięć męczennika, Akcja Katolicka pielgrzymuje do grobu błogosławionego. Z Radomia wyruszy 16-osobowa grupa.

Radom szczepienia

14 września, czyli w 74. rocznicę urodzin ks. Jerzego Popiełuszki do grobu błogosławionego po raz szesnasty przybędzie pielgrzymka biegowo – rowerowa ku czci Męczenników Stanu Wojennego.

Podobnie jak w latach ubiegłych w sztafecie będą uczestniczyć między innymi: biegacze z Knurowa z Solidarności Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, z Kopalni Wujek, aby w ten sposób uczcić pamięć księdza Jerzego w dniu Jego urodzin, a także ludzi, którzy ponieśli ofiarę życia i zdrowia w czasie stanu wojennego. Od lat w tę formę pielgrzymowania do grobu męczennika włącza się Akcja Katolicka z Archidiecezji Warszawskiej, Płockiej,Warmińskiej, a także Diecezji Radomskiej. Z Radomia wyruszy 16-osobowa grupa.

Pielgrzymi wyruszą z Radomia o godz. 7:00 z parafii św. Stefana na radomskim Idalinie. Przed wyjazdem uczestnikom pielgrzymki kapłan udzieli błogosławieństwa relikwiami błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Uczestnicy pielgrzymki biegowo-rowerowej spotkają się w Jankach k. Warszawy o godz. 14:30. O godz. 15:00 wyruszą na warszawski Żoliborz. A o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza Święta.

- Pamiętajmy o kapłanie Męczenniku, który broniąc tych, którzy cierpią prześladowanie nauczał, aby „zło dobrem zwyciężać”, bo „Zwyciężać zło dobrem to zachować wierność Prawdzie” – jak głosił ks. Jerzy - mówi Tersea Połeć, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

Współorganizatorem inicjatywy jest Akcja Katolicka.