Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Pielgrzymka rowerowa Akcji Katolickiej wyruszyła do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki

wtorek, 14 września 2021 08:41 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/radio Plus Radom
Magdalena Król

We wtorek, 14 września, z parafii św. Stefana na radomskim Idalinie wyruszyła rowerowa pielgrzymka Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej do grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Z Radomia pielgrzymuje 14-osobowa grupa rowerzystów.

W 74. rocznicę urodzin ks. Jerzego Popiełuszki do grobu błogosławionego po raz szesnasty przybędzie pielgrzymka biegowo-rowerowa ku czci Męczenników Stanu Wojennego. Podobnie jak w latach ubiegłych w sztafecie będą uczestniczyć między innymi: biegacze z Knurowa z Solidarności Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, z Kopalni Wujek, aby w ten sposób uczcić pamięć księdza Jerzego w dniu Jego urodzin, a także ludzi, którzy ponieśli ofiarę życia i zdrowia w czasie stanu wojennego. Od lat w tę formę pielgrzymowania do grobu męczennika włącza się Akcja Katolicka z Archidiecezji Warszawskiej, Płockiej,Warmińskiej, a także Diecezji Radomskiej mówi Teresa Połeć, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej: 

Przed wyjazdem uczestnikom pielgrzymki błogosławieństwa udzielił ks. Andrzej Jędrzejewski, asystent Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej:

Pielgrzymi wyruszyli o godz. 7:00 z parafii św. Stefana na Idalinie. Radomską grupę piegrzymów prowadzi Michał Ludwicki, który również ukłożył trasę:

A z jakimi intencjami pielgrzymi jadą do grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki?

Uczestnicy pielgrzymki biegowo-rowerowej spotkają się w Jankach koło Warszawy o godz. 14:30. O godz. 15:00 wyruszą na warszawski Żoliborz. A o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza Święta przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.