Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Wydarzenia

Starachowice podziękowały za dar nowych błogosławionych

wtorek, 14 września 2021 14:02 / Autor: Kamil Zapora
Fot. Ks. Karol Kostecki
Kamil Zapora

W niedzielny wieczór, 12 września wspaniałe przeżycia zapewnił mieszkańcom Starachowic koncert „Samemu Bogu przez Maryję", który odbył się w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Wydarzenie było poświęcone błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i stało się jednocześnie dziękczynieniem za dar nowych błogosławionych.

W koncercie wystąpili: Paulina Jabłonka; sopranistka, Elżbieta Kulińska, znana klawesynistka i pianistka oraz kameralny chór "Belcanto" pod dyrekcją Krzysztofa Zajchowskiego. Głosem błogosławionego kardynała podzieliła się Anna Babicka.

Koncert będący wyrazem wdzięczności Bogu za Prymasa Wyszyńskiego zachęcił uczestników do pogłębiania jego myśli i nauczania. Na zakończenie słowo do zgromadzonych wypowiedział ks. Andrzej Kania, proboszcz parafii podkreślając, że w życiu nowych błogosławionych wypełniły się słowa niedzielnej Ewangelii „jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech mnie naśladuje". Następnie wykonawcy i widzowie udali się do tablicy pamiątkowej umieszczonej w murze parafialnym w 2002 roku przez starachowickich harcerzy, gdzie pomodlili się za wstawiennictwem bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego za naszą ojczyznę.

Na zakończenie głos zabrała poseł Agata Wojtyszek, która wraz ze starostą Piotrem Babickim i prezydentem Starachowic Markiem Materkiem objęła patronatem to wydarzenie. 

 /tekst: ks. Karol Kostecki/