Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

DIECEZJA RADOMSKA

W Radomiu szkolą się nowi doradcy życia rodzinnego

sobota, 18 września 2021 13:39 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W Radomiu ruszyło Studium Życia Rodzinnego. W zajęciach uczestniczą osoby, które chcą pracować w parafialnych poradniach. W diecezji radomskiej na 300 parafii jest ok. 100 doradców życia rodzinnego.

Ks. Sławomir Adamczyk, duszpasterz rodzin diecezji radomskiej powiedział, że wciąż istnieje potrzeba zaangażowania nowych osób, które podejmą się roli doradcy życia rodzinnego. - To jest praca społeczna, takie dawanie świadectwa. Mamy doradców, ale z racji wieku będą odchodzić, dlatego potrzebuje kształcić nowe osoby - powiedział ks. Sławomir Adamczyk.

W zajęcia udział bierze Otylia Sałek. - Chcę zaangażować się w poradnictwo rodzinne w mojej parafii. Chcę również wykorzystać swoją wiedzę, bo jestem z wykształcenia psychologiem, i mam nadzieję, że będzie to pierwszy krok powrotu do wyuczonego zawodu - powiedziała Otylia Sałek.

Z kolei Sylwia Koźmińska od dwóch lat jest mężatką. - Skończyłem studia z profilaktyki przemocy seksualnej. Biorąc udział w zajęciach Studium chcę w przyszłości zaangażować się w poradnictwo rodzinne - powiedziała Sylwia Koźmińska.

Studium ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje przekazanie nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie. - Wśród podejmowanych zagadnień będą: teologia małżeństwa i rodziny, elementy prawa małżeńskiego, psychologia i socjologia rodziny. Słuchacze otrzymują także wiedzę w zakresie nowoczesnych metod rozpoznawania płodności - powiedziała Kamila rzepka, diecezjalna doradczyni życia rodzin.

Zaproszenie skierowane jest szczególnie do młodych małżeństw, chcących pogłębić wiedzę dotyczącą katolickiej wizji małżeństwa i rodziny czy nauczyć się naturalnych metod planowania rodziny, narzeczonych, chcących lepiej przygotować się do zawarcia małżeństwa, oraz osób, które chciałyby w przyszłości pracować w parafialnym poradnictwie rodzinnym.

Spotkania odbywają się w Kurii Diecezji Radomskiej.