Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Jak będziemy świętować Dzień Papieski w diecezji radomskiej?

piątek, 08 października 2021 11:12 / Autor: Beata Kurowska
Fot. Marcin Prejs/Radio Plus Radom
Beata Kurowska

10 października będziemy świętować XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”.

Z Dniem Papieskim nieodłącznie kojarzą się kremówki. Zdecydowanie nie zabraknie ich w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Opocznie. Dla świętujących przygotowano 8 tysięcy ciastek papieskich. Na kremówki zapraszają również oazowicze z Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu. Słodki poczęstunek będzie czekał po każdej mszy świętej.

Obchody Dnia Papieskiego rozpoczną IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej. W niedzielę o godzinie 12.15 w parafii NMP Królowej Polski w Pionkach odbędzie się uroczysta msza święta, podczas której homilię wygłosi dyrektor Krajowego Biura Światowych Dni Młodzieży – ks. dr Mariusz Wilk. Po mszy o godzinie 13.15 Marcin Styczeń z zespołem zagrają w kościele koncert papieski „Święci”.

Strefa Jana Pawła II przygotowała szczególny program obchodów, które potrwają nie jeden, a kilka dni.

10 października przy parafii św. Zygmunta w Szydłowcu tradycyjnie będzie można wesprzeć zbiórkę na Dzieło Nowego Tysiąclecia, a także skusić się na kremówkę. O godz. 11:15 odbędą się zabawy i tańce dla Wujka. O 17.00 zostanie odprawiona msza święta za wszystkich twórców, przyjaciół, wolontariuszy i darczyńców Strefy JP2 w Szydłowcu. Po Eucharystii zostanie odśpiewana Barka.

15 października swojego Patrona będą wspominały dzieci ze Strefy Karolka w Szydłowcu i w Orońsku. Tego dnia odbędzie się pasowanie na przedszkolaka i zucha żłobkowego.

22 października Strefa JP2 zaprasza na Galę Skrzydła 2021, podczas której zostaną wyróżnione osoby i instytucje szczególnie zaangażowane w niesienie pomocy i szerzenie nauczania Jana Pawła II.

Dniem Papieskim zakończymy również radomski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Z tej okazji o 18.00 odbędzie się w katedrze msza święta i koncert chóru parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu oraz kwartetu smyczkowego Filharmonii Świętokrzyskie. Będzie to jednocześnie okazja do świętowania 100-lecia istnienia parafii katedralnej i parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.

Dzień Papieski obchodzony jest co roku w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia prowadzone są zbiórki pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Wspieranie dzieła jest wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.