Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Rekolekcje na dobry początek z Duszpasterstwem Akademickim

piątek, 08 października 2021 12:35 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu zaprasza na "Rekolekcje na dobry początek". Gościem specjalnym będzie biskup Artur Ważny.

"Rekolekcje na dobry początek" rozpoczną się w niedzielę (10 października) i potrwają do środy.

- W tym roku naukę rekolekcyjną wygłosi biskup Artur Ważny. Każdy dzień jest szczególny. Spotkania będą odbywały się w kościele św. Jadwigi i w naszym duszpasterstwie. Po każdym dniu rekolekcji zapraszamy do naszej kawiarni na coś do zjedzenia i wspólną integrację - mówi Katarzyna Rylska z Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu.

Rekolekcje rozpocznie msza święta w kościele św. Jadwigi w niedzielę o godzinie 20:20. W poniedziałek i wtorek (11-12 października) spotkania odbędą się o 20:00. Na środę (13 października) msza święta zaplanowana jest na 19:00, a po niej duszpasterstwo zaprasza na spotkanie z biskupem Arturem Ważnym.

- Gość jest szczególny. Biskupa Artura Ważnego mogliśmy posłuchać na Oblężeniu Jasnej Góry. Będzie ważne słowo do mężczyzn, jeśli chodzi o rolę w rodzinie - zachęca Marcin Hernik z DA.

Duszpasterstwo zachęca też do włączenia się w działalność wspólnot.

- Akademicka Wspólnota Jonasza. Nasze spotkania odbywają się w każdą środę o 19:00. We wspólnocie są trzy grupy - studentów, absolwentów i dinozaurów. Każde nasze spotkanie jest inne. Rozważamy Słowo Boże, mamy uwielbienie i spotkania formacyjne - tłumaczy Katarzyna Rylska.

18 października rusza Kurs Alpha.

- To cykl 10 spotkań, które odbywają się w poniedziałki. Poruszane są kwestie podstaw wiary. Jest stały schemat postępowania. Na początek jest wspólna kolacja, wykład i dyskusje w mniejszych grupkach - dodaje.

Duszpasterstwo Akademickie zachęca też mężczyzn, żeby poszli śladami świętego Józefa. Kolejna pielgrzymka już 9 października o 9:00 wyruszy do kościoła św. Józefa w Goździe Starym.