Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

Wydarzenia

Zachorzów, Kazanów i Opoczno grają dalej

sobota, 09 października 2021 18:47 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W Opocznie rozegrane zostały eliminacje diecezjalnych mistrzostwach ministrantów w halowej piłce nożnej. Zwycięzcy zagrają w finale.

Do rywalizacji zgłosiło się 30 drużyn. Mecze rozgrywane były w dwóch halach: Zespołu Szkół Prywatnych i Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie. – Takie imprezy są doskonałą okazją do spotkania się ministrantów, integracji, ale również promowania kultury fizycznej – mówi ks. Adrian Kwieciński, koordynator rozgrywek. Jak wyjaśnia, rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: ministrantów, lektorów młodszych i lektorów starszych. Do finału awansują tylko zwycięzcy poszczególnych kategorii. Uczestniczący w mistrzostwach ministranci zgodnie podkreślali, że takie turnieje są bardzo potrzebne. – To doskonała odskocznia od codziennych zajęć, a poza tym każdy potrzebuje trochę sportu – mówili ministranci z Miedzierzy. Posłuchaj naszej relacji z opoczyńskich eliminacji:

Ostatecznie w opoczyńskich eliminacjach mistrzostw w kategorii ministrantów zwyciężyła drużyna z parafii św. Michała Archanioła w Zachorzowie, w kategorii lektor młodszy parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Nowym Kazanowie, a w kategorii lektor starszy parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie.

Kolejni finaliści mistrzostw zostaną wyłonieni podczas eliminacji, które odbędą się jeszcze w Radomiu i Starachowicach.