Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Trwa XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”

niedziela, 10 października 2021 11:33 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

"Nie lękajcie się!" pod takim hasłem jest obchodzony Dzień Papieski. Tego dnia w parafiach odbywają się zbiórki na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin i małych miejscowości.

W niedzielę, 10 października, w całej Polsce obchodzony jest XXI Dzień Papieski. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem "Nie lękajcie się!" mówi ks. prałat dr Jarosław Wojtkun, proboszcz parafii św. Kazimierza w Radomiu:

W tym roku m.in w parafii św. Kazimierza w Radomiu po każdej Mszy Świętej jest prowadzona zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" wyjaśnia ks. prałat dr Jarosław Wojtkun:

Papieskimi kremówkami można się dzisiaj poczęstować w parafii sw. Kazimierza w Radomiu. Zbierane są przy tej okazji dobrowolne datki, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie oaz mówi Julia Stolarek z oazy parafialnej:

Wierni chętnie wspominają Ojca Świętego:

Zdaniem młodzieży z oazy parafialnej św. Jan Paweł II był człowiekiem miłosiernym i godnym do naśladowania:

Stypendystów można wspierać przez cały rok wysyłając SMS o treści STYPENDIA na numer 74 265 (4,92 z VAT) lub przelewając dowolną kwotę na numer rachunku 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582.