Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Zakończył się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

niedziela, 10 października 2021 21:21 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

W niedzielę, 10 października, odbyła się Msza Święta i koncert chóru parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu oraz kwartetu smyczkowego Filharmonii Świętokrzyskiej z okazji 100-lecia istnienia parafii katedralnej i parafii NSJ Radom. W tę niedzielę obchodziliśmy również XXI Dzień Papieski.

Radom szczepienia

Zakończył się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, organizowany przez Wydział Duszpasterski Kurii Diecezji Radomskiej oraz Stowarzyszenia „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum. Z tej okazji w niedzielę, odbyła się Msza Święta, a także zaprezentował się chór Parafii Najświętszego Serca Jezusowego oraz kwartet smyczkowy Maak Group Filharmonii Świętokrzyskiej.

Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił biskup Piotr Turzyński:

- Nie lękajcie się, takie słowa usłyszeliśmy w słynnej homilii wygłoszonej w czasie Mszy Świętej inaugurującej pontyfikat św. Jana Pawła II, było to 22 października 1978 roku. Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi, przygarnijcie Chrystusa. Nie lękajcie się, Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek - mówił w homilii biskup Piotr Turzyński.

Niedziela była ostatnim dniem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. To również czas podsumowań wszystkich dotychczasowym spotkań. Biskup Piotr Turzyński cieszy się, że w tym roku udało się zorganizować to przedsięwzięcie:

Po Mszy Świętej odbył się koncert chóru oraz kwartetu smyczkowego. Usłyszeliśmy wiele pięknych pieśni. Oczywiście nie zabrało nawiązania do Dnia Papieskiego, zagrano i zaśpiewano utwór "Nie lękajcie się": 

Po koncercie zapytaliśmy radomian, czy podobał im się koncert w radomskiej katedrze :

Wydarzeniu patronowało Radio Plus Radom. Patronat honorowy objął biskup radomski Marek Solarczyk. Natomiast partnerem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej był ENEA Wytwarzanie.