Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Rozśpiewana Kraśnica

poniedziałek, 21 października 2013 11:50 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Wzięli w nim udział zarówno soliści, jak i chóry, małe dzieci, ale również dorosłe osoby - łącznie blisko 130 uczestników. W Kraśnicy pod Opocznem zakończył się Parafialny Przegląd Piosenki Religijnej.

Miejscowa parafia św. Wojciecha zorganizowała go po raz piąty. - Celem przeglądu jest nie tylko prezentacja utworów religijnych, ale i zachęta do śpiewania, także podczas odprawianych w naszym kościele nabożeństw - wyjaśnia ks. Jacek Bajon, proboszcz parafii. Przegląd wspólnie z parafią zorganizowało miejscowe koło gospodyń wiejskich. Przed zgromadzoną w kościele publicznością zaprezentowały się 33 podmioty. Oprócz solistów i małych zespołów były to m.in. cztery koła gospodyń wiejskich z: Dąbrówki, Dęby, Kraśnicy i Modrzewia oraz szkoły z Kraśnicy i Modrzewia. Nie zabrakło także miejscowego chóru parafialnego. Nowością były liczne występy najmłodszych uczestników, nawet czterolatków. Jak co roku gromkie brawa za swój występ otrzymał gość specjalny przeglądu. Tym razem był to Młodzieżowy Chór Jana Pawła II z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Patronem medialnym przeglądu było Radio Plus Radom.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.