Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

W Jedlińsku modliliśmy się o beatyfikację biskupa Piotra Gołębiowskiego

sobota, 06 listopada 2021 14:46 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Kościół radomski modlił się o beatyfikację Sługi Bożego biskupa Piotra Gołębiowskiego. Mszy świętej w kościele św. Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku przewodniczył biskup Marek Solarczyk.

We wstępie ks. Grzegorz Wójcik, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku, powiedział o przywiązaniu biskupa Piotra Gołębiowskiego do rodzinnej parafii.

- Gdyby te mury potrafiły mówić, powiedziałyby o jego wielkiej, gorącej modlitwie i przywiązaniu do rodzinnego kościoła parafialnego. W tym kościele biskup Piotr przyjął pierwsze sakramenty święte i odprawił mszę prymicyjną. Dzisiaj nieustannie, każdej niedzieli i środy, modlimy się o wyniesienie na ołtarze naszego rodaka – biskupa Piotra – mówił ks. Wójcik.

Mszy świętej przewodniczył biskup Marek Solarczyk.

- Wierzymy, że to, co jest darem Bożej łaski, jest nam ofiarowane również przez wstawiennictwo biskupa Piotra. Prosimy, żeby Kościół oficjalnie to potwierdził, aby dla innych, tak jak dla nas był przykładem i orędownikiem – powiedział biskup Marek Solarczyk.

- Bóg przez biskupa Piotra kieruje zaproszenie do każdego z nas, a jednocześnie ubogaca i wzmacnia orędownictwem Maryi Niepokalanej, zachęcając, abyśmy byli oddani temu, co Boże i prosząc, abyśmy w tym, co już się tutaj dokonuje w tych – wydawałoby się – małych, zwyczajnych znakach liturgii, potrafili dostrzec to, co jest pięknem i bogactwem Boga – powiedział w homilii biskup Marek Solarczyk.

Cała homilia do odsłuchania tutaj:

Po mszy świętej zgromadzeni w świątyni modlili się przed obrazem z wizerunkiem biskupa Piotra Gołębiowskiego o jego rychłą beatyfikację, a nastęnie odbył się montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów ze szkoły w Jedlińsku.