Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 03 grudnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Oazowicze uczyli się czystości

wtorek, 23 listopada 2021 15:34 / Autor: Beata Kurowska
Fot. Magdalena Rut
Beata Kurowska

Czy czystość jest dzisiaj możliwa? Animatorzy Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej przekonali się, że jest nie tylko możliwa, ale też bardzo potrzebna.

W ubiegły weekend animatorzy Ruchu Światło-Życie przeżywali w Pionkach czwartą w tym roku Szkołę Animatora.

- W tym roku w listopadzie gromadziła nas Niepokalana i zachęcała młodych ludzi do życia w czystości. Przyjechało około 80 animatorów, którzy do późnej nocy integrowali się i modlili. Młodzi przynosili Matce Bożej postanowienia związane z tą przepiękną, ale i trudną dzisiaj sferą czystości – powiedział moderator Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej ks. Krzysztof Dukielski.

 

Na Szkole Animatora gościli Anna Ostatek, która prowadzi kursy przedmałżeńskie, młodzi z Ruchu Czystych Serc i siatkarz PlusLigi Jakub Wachnik wraz z żoną Magdaleną.

Pomysł na Szkołę Animatora w temacie czystości pojawił się w Diakonii Formacji Diakonii Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej, w której posługują Gosia Wardecka i Kamila Majchrzak.

- Wielu młodych ludzi nie jest świadoma, na czym polega czystość i jak bardzo jest ona ważna, dlatego przy okazji rozważania drogowskazu o Niepokalanej, zdecydowaliśmy się, żeby poruszyć ten wątek, aby rozmowy o czystości nie były tematem tabu i żeby animatorzy mogli później pójść do swoich parafii i zasiewać ziarno pragnienia czystej miłości – mówiła Gosia Wardecka.

 

- Zależało nam też na tym, żeby pokazać czystość jako wartość uniwersalną, czyli realizowaną nie tylko w związku, ale w każdej relacji, żeby nie chcieć tylko swojego dobra, ale z miłością zwracać się do każdego człowieka – przyznała Kamila Majchrzak.

 

- Ta Szkoła Animatora pokazała nam, że nieodłącznym elementem życia animatora musi być czystość – mówiła Gosia Kwapisz

 

- Czystość to podstawa, na której warto budować związek i ja też chce na niej budować swoją relację – przyznał Jakub Gregorczyk.

- Brakowało mi takiego otwartego mówienia o czystości, bo wcześniej nie miałam takiego doświadczenia rozmowy. Tutaj każdy mógł powiedzieć coś od siebie, jak on to przeżywa i rozumie. Myślę, że to było budujące, że każdy człowiek może mieć problem z czystością i jest to naturalne, ale ważne, aby to zawierzać Bogu. To jest taka główna myśl, która przy mnie zostanie – podzieliła się Anna Żurawska.

Na zakończenie Szkoły Animatora młodzi złożyli postanowienia związane z czystością, przynosząc pod figurę Niepokalanej białe kwiaty.