Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Adwentowy dzień skupienia służby zdrowia

sobota, 04 grudnia 2021 14:34 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Pracownicy służby zdrowia spotkali się na adwentowym dniu skupienia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Wykład wygłosił dr Mieczysław Szatanek.

Dzień skupienia rozpoczęła msza święta w kaplicy seminaryjnej. Następnie uczestnicy przenieśli się do auli Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

- To taki czas, kiedy chcemy wzmocnić się duchowo, bo w pracy dla człowieka chorego potrzebne jest także to, żeby ci, którzy pomagają mieli siłę. Czerpiemy ją z modlitwy i Słowa Bożego - powiedział ks. Konrad Wójcik, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia.

Ks. Konrad Wójcik powiedział też o nagrodzie, którą został wyróżniony dr Mieczysław Szatanek. Przypomnijmy, otrzymał on Gloria Medicinae.

- To najwyższe odznaczenie dla lekarzy w naszym kraju. To docenienie kompetentnej pracy dla chorych. Pan doktor jest katolikiem i aktywnie angażuje się w Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy. Lekarze katoliccy na swoich odcinkach pracy pokazują wysoki poziom fachowości swojej pracy. Ten, kto od Pana Boga uczy się miłości, wie, że dobrze będzie wykonywał swoją pracę - dodaje ks. Wójcik.

 

W auli doktor Mieczysław Szatanek przypomniał postać arcybiskupa Henryka Hosera.

- Był lekarzem i księdzem. Był zawsze wśród nas - powiedział.

Doktor Szatanek podkreślił też, że warto być lekarzem katolikiem.

- Lekarze, którzy są na co dzień wystawieni na liczne stresy, muszą skądś czerpać energię ducha i znaleźć w wierze siłę, która pozwoli im leczyć ludzi. Wiara umacnia nasze posłannictwo - mówi.