Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: bł. Jerzy Matulewicz, biskup
Dziś jest: Czwartek, 27 stycznia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Katedra, bernardyni i jezuici: na 100 procent znajdziesz tam spowiednika

poniedziałek, 06 grudnia 2021 14:04 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dwa ośrodki duszpasterskie organizują noc konfesjonałów w racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To już stała praktyka adwentowa w wielu polskich parafiach.

Noc konfesjonałów daje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla tych osób, którym trudno było skorzystać ze spowiedzi w czasie parafialnych rekolekcji adwentowych. 15 grudnia będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu. Będzie można to uczynić w godzinach od 19.30 do 24.00. Spowiadać będzie dwóch duszpasterzy.

21 grudnia noc konfesjonałów odbędzie się w kościele św. Wacława na Starym Mieście w Radomiu. Tam będzie możliwość spowiedzi w godz. 19.00-22.00. Spowiadać będzie 9 księży.

- To propozycja skierowania do każdego, kto pragnie pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty. Data nie jest przypadkowa. Bywa, że ktoś na ostatnią chwilę szuka możliwości skorzystania ze spowiedzi. Zachęcamy do spowiedzi w naszym kościele – powiedział ks. Krzysztof Bochniak z parafii św. Wacława w Radomiu.

Celem nocy konfesjonałów jest przede wszystkim wyjście naprzeciw ludziom zabieganym, zapracowanym, żyjącym w nieustannym pośpiechu i zwrócenie im uwagi na duchowy wymiar Świąt Bożego Narodzenia.

Stała spowiedź odbywa się katedrze Opieki NMP w Radomiu. Księża pełnią dyżury w konfesjonale od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 10.30 oraz od 16.00 do 17.30:

W poniedziałki przed południem spowiadają: ks. prał. Jan Niziołek i ks. kan. Henryk Mochol, po południu księża wizytatorzy Wydziału Katechetycznego Kurii, we wtorki przed południem: ks. prał. Piotr Walkiewicz i ks. kan. Wiesław Kudła, po południu: ks. kan Adam Orczyk, w środy przed południem: ks. kan. Marcin Rogala, a po południu księża profesorowie Wyższego Seminarium Duchownego,w czwartki przed południem: ks. Rafał Piekarski a po południu ks. kan. Tomasz Herc, w piątki przed południem: ks. Karol Kowalczyk i ks. Damian Fołtyn a po południu księża duszpasterze parafii katedralnej.

Również ojcowie bernardyni w Radomiu zapraszają do spowiedzi, która odbywa się w czasie stałego dyżuru od poniedziałku do soboty w godzinach: 11.00-12.00 i 15.30-17.00.

Dyżur w konfesjonale jest prowadzony w kościele św. Trójcy w Radomiu. Jezuici zapraszają w dni powszednie w godzinach: 6.30 – 12.00 i 15.00 do wieczornej Mszy świętej.