Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Wierni już wiedzą w jakiej formie odbywa się tegoroczna kolęda w ich parafii

poniedziałek, 27 grudnia 2021 11:20 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

To czas modlitwy, spotkań i rozmów w domach parafian lub w kościołach. W diecezji radomskiej rozpoczęła się wizyta duszpasterska, czyli kolęda.

I w tym roku, obostrzenia sanitarne utrudniają przeprowadzenie wizyt duszpasterskich w tradycyjnej formie. Dlatego w diecezji radomskiej o sposobie przeprowadzenia kolędy zdecydowali księża proboszczowie, kierując się sytuacją w ich parafiach, opiniami wiernych świeckich, a przede wszystkim obowiązującymi zasadami sanitarnymi.

Rzecznik Kurii Diecezji Radomskiej, ks. Damian Fołtyn poinformował, że jedną z form jest zapraszanie wiernych z wyznaczonej części parafii na wspólną Mszę św. w kościele, wizyta duszpasterska na zaproszenie parafian lub szczególnie w parafiach wiejskich lub małych wspólnotach wizyta w formie najbardziej przypominającej tradycyjną kolędę z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

- Biskup Marek Solarczyk przekazał duszpasterzom wskazania dotyczące wizyty duszpasterskiej w parafiach, które decyzję o formie przeprowadzenia kolędy pozostawiają księżom proboszczom - mówi rzecznik:

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze w Radomiu mieszkańcy poszczególnych ulic zapraszani będą do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. - Wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego odbywać się będzie wyłącznie w domach, których gospodarze poprosili o takie spotkanie - mówi proboszcz parafii, ks. kan. Wiesław Lenartowicz:

Po mszy św. i wspólnej modlitwie każdy z parafian otrzymuje wodę święconą i modlitwę, którą potem głowa rodziny prowadzi wspólnie z rodziną w swoim mieszkaniu.