Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Skarżyska

środa, 05 stycznia 2022 08:25 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Po roku przerwy ulicami Skarżyska-Kamiennej przejdzie Orszak Trzech Króli. Przemarsz rozpocznie się o 14:00, a nie jak zapowiadali wcześniej organizatorzy - o 14:30.

Orszak Trzech Króli wraca do Skarżyska-Kamiennej po rocznej przerwie. W 2021 roku wydarzenie nie odbyło się ze względu na pandemię.

- Bardzo cieszy, że orszak wraca. Orszak przypomina nam wydarzenie Bożego Narodzenia i miłości Boga do człowieka. Jeżeli my widzimy pewne sceny zewnętrzne, one pomagają nam przeżyć głęboko sceny duchowe. To bardzo rodzinne święto. Niech rodzice wezmą dzieci i przejdą w orszaku. Podczas orszaku będą przedstawione sceny ewangeliczne - to jest katechizacja i demonstracja naszej wiary - mówi ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

W tym roku orszaki przejdą pod hasłem "Dzień dziś wesoły!".

- To ma być radosne świętowanie. Trasa jest trochę krótsza ze względu na prace budowlane wiaduktu na Kamiennej. Orszak rusza z parafii Najświętszego Serca Jezusowego o 14:00. Później zmierzamy w kierunku Ostrej Bramy - mówi Roman Wojcieszek, rycerz Kolumba i były prezydent Skarżyska-Kamiennej.

W czasie orszaku w Skarżysku-Kamiennej będą także rozdawane korony.