Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wielki Złoty Pieniądz Nadziei

wtorek, 22 października 2013 12:03 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Radomska Caritas zainaugurowała akcję, której celem jest stworzenie specjalnego funduszu. 100 procent pozyskanych środków trafi do potrzebujących.

Radomska Caritas zainaugurowała akcję ''5'' Wielki Złoty Pieniądz Nadziei. Zasili on specjalny fundusz, z którego 100 procent pozyskanych środków trafi do potrzebujących.

Ks. Grzegorz Wójcik poinformował, że do biura organizacji coraz częściej docierają rodzice ciężko chorych dzieci. Nie brakuje też dorosłych. Podkreśla, że choroby i stałe defekty słuchu i wzroku, choroby narządów ruchu, ciężkie poparzenia, a nade wszystko choroby nietypowe, nie wpisane w rejestr refundacji NFZ, wymagają zaangażowania dużych środków. - Czasem nie potrafimy właściwie pomóc, mamy niedosyt wynikający z baraku środków. Dlatego bardzo prosimy nie zlekceważcie naszej prośby - mówi ks. Wójcik.

Z pieniędzy, które uda się pozyskać powstanie fundusz, z którego 100 procent pozyskanych środków trafi do potrzebujących. Do akcji można się włączyć spełniając trzy proste kroki. Pierwszy to decyzja: „Tak, chcę systematycznie pomagać"; drugi - deklaracja: wpłacam co miesiąc 5 zł lub wielokrotność tej kwoty na podane konto. I krok ostatni: złożenie stałego zlecenie w swoim banku. Wpłat można dokonywać na konto 09 1240 3259 1111 0010 0738 7983 z dopiskiem ''Pieniądz''.

Akcja w parafiach została zainaugurowana 20 października. Jest ona wynikiem prośby sztabu ludzi, którzy z pasją zaangażowali się w jej realizację. Caritas ma już komisję orzekającą i regulamin. W parafiach gdzie wierni nie korzystają z kont bankowych Caritas prosi o przeprowadzenie zbiórki do puszek. - Powodzenie akcji będzie możliwe, jeśli we wszystkich parafiach ludzie się o niej dowiedzą. Modlimy się o jej błogosławione owoce - zakończył ks. Grzegorz Wójcik.

Tag: