Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 238.

DIECEZJA RADOMSKA

Młodzież tworzy nowy dom parafialny w Magnuszewie

środa, 12 stycznia 2022 11:57 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Od niedawna w Magnuszewie działa nowe i w zasadzie jedyne miejsce gdzie młodzież z miejscowości i okolic może regularnie spotykać się, aby wspólnie spędzić czas, poznać lepiej siebie oraz Boga. Proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie ks. Krzysztof Dukielski chce utworzyć przy plebanii dom parafialny, a nadzieję pokłada właśnie w młodych, że to oni nadadzą temu miejscu wyjątkowy charakter.

Spotkania w domu parafialnym odbywają się najczęściej w niedziele po mszach świętych o godzinie 16:00. Z mikrofonem wzięliśmy udział w jednym z nich. Jak się okazało, do domu parafialnego przychodzi nie tylko młodzież z Magnuszewa, ale także okolicznych parafii i miejscowości, w których póki co takiego miejsca brakuje. Grupa, która na spotkania uczęszcza nie jest na razie duża, ale cały czas się powiększa. Mieliśmy okazję porozmawiać z osobami, które były tam po raz pierwszy i spytać co ich do tego zachęciło.

Charakter spotkań jest luźny i jak przyznaje proboszcz parafii w Magnuszewie ks. Krzysztof Dukielski - o to chodzi. Jest to nowa forma aktywizacji młodzieży i ewangelizacji, która dopiero się kształtuje i to młodzi sami mają określić swoje potrzeby. Dlatego oprócz studiowania Słowa Bożego w domu parafialnym można... zagrać w piłkarzyki, gry planszowe, obejrzeć film lub zwyczajnie napić się kawy i porozmawiać.

W grupie rodzi się wiele ciekawych pomysłów, które wzbogacają życie parafii. Jednymi z ostatnich inicjatyw były żywa szopka i kiermasz charytatywny. 

Jak przyznaje ksiądz Dukielski, czasami wystarczy drobny impuls, aby zaczęły się dziać rzeczy wielkie. Na tym jednak nie koniec, ponieważ proboszczowi zależy również, aby w Magnuszewie powstał miejscowy oddział Skautów Europy, a pomóc ma w tym drużynowa z Kozienic. 

Zachęcamy do wysłuchania naszej rozmowy z uczestnikami spotkań w Magnuszewie: