Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Sobota, 21 maja 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Dzisiaj pierwsza rocznica ingresu piątego Biskupa Radomskiego

czwartek, 27 stycznia 2022 06:57 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kościół radomski wspomina dzisiaj pierwszą rocznicę objęcia diecezji radomskiej przez biskupa Marka Solarczyka. Ingres do katedry Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu odbył się 27 stycznia 2021 roku. 

Zacznijmy od początku: 4 stycznia 2021 roku bp Marek Solarczyk został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka Biskupem Radomskim. Cztery dni później objął kanonicznie naszą diecezję a 27 stycznia odbył się uroczysty ingres do radomskiej katedry. Biskupa Marka witał biskup Henryk Tomasik:

Rok temu w homilii bp Marek mówił, że staje przed kapłanami i wiernymi jako moderator życia duchowego, który zawsze ma się trudzić o wieczne zbawienie dusz:

Momentem kulminacyjnym ingresu było przekazanie biskupowi radomskiemu pastorału oraz wprowadzenie go przez metropolitę częstochowskiego ks. arcybiskupa Wacława Depo oraz biskupa seniora Henryka Tomasika do katedry.

Z okazji pierwszej rocznicy uroczystego ingresu biskupa Marka Solarczyka, dzisiaj o godzinie 18.00, będziemy modlić się wspólnie w radomskiej katedrze, dziękując za miniony rok i wypraszając dla ks. biskupa Marka potrzebne łaski w kierowaniu Kościołem diecezjalnym.

O wydarzeniach sprzed roku pisaliśmy TU: