Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Czym są misje?

środa, 23 października 2013 13:37 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Działalność misyjna to znak troski zbawienia o innych ludzi - mówi biskup Henryki Tomasik z okazji trwającego Tygodnia Misyjnego w Polsce. Na świecie pracuje obecnie 2003 misjonarzy z Polski, w tym ponad 20 z diecezji radomskiej.

Biskup Tomasik podkreślił, że Kościół z natury jest misyjny i to w różnych wymiarch. - Głosi światu Ewangelię. Działalność misyjna to również znak troski zbawienia o innych. Przy okazji dziękuję misjonarzom za ich posługę w różnych częściach świata. To znak poczucia odpowiedzialności za Kościół - powiedział biskup radomski.

Ordynariusz radomski zwrócił także uwagę, że ''Kościół jest misyjny w wymiarze naszych środowisk w przekazywaniu innym Ewngelii''. - Dzisiaj krańce ziemi są w ludzkich sercach, naszych rodzinach, środowiskach. Dzisiaj krańce ziemi są między nami, dlatego wszyscy jesteśmy posłani, aby pokazywać piękno chrześcijaństwa - powiedział bp Tomasik.

Przypomnijmy, że ofiary zbierane podczas udzielania sakramentu bierzmowania są w całości przekazywane na dzieło misyjne diecezji radomskiej. Z diecezji radomskiej na misjach i na Wschodzie pracuje prawie 20 kapłanów i świeckich.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Tag: