Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Szósty transport darów na Ukrainę zorganizowała radomska „Arka”

niedziela, 20 marca 2022 12:06 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Nie ustaje pomoc dla Ukrainy. Szósty już transport darów został przygotowany i wysłany przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka w Radomiu.

Ks. Krzysztof Bochniak mówi, że „Arka” systematycznie organizuje transport darów na Ukrainę. - Jest to przede wszystkim żywność o długim terminie do spożycia, środki czystości pieluchy oraz leki. W ostatnim czasie staramy się organizować transporty, których celem jest doposażenie szpitali w zachodniej części Ukrainy. Są to głównie łóżka szpitalne, kule ortopedyczne i wózki inwalidzkie – powiedział wikariusz parafii św. Wacława w Radomiu.

W akcję pomocy przyłączył się Krystian Wieteska, alumn radomskiego seminarium duchownego. - Moja praca polega na tym, aby dary były dobrze posegregowane. Sprawdzam też jakość odzieży. Można powiedzieć, że w rzeczywistości realizujemy przykazanie miłości bliźniego – powiedział alumn WSD w Radomiu.

To nie jedyna forma pomocy Ukrainie realizowana przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka w Radomiu. Wcześniej, uchodźcy z Ukrainy znaleźli schronienie w Centrum Wolontariatu Międzynarodowego przy ul. Kelles-Krauza w Radomiu.