Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Bernard z Clairvaux
Dziś jest: Sobota, 20 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Marek do pracowników Caritas: Jesteście cieniem św. Piotra w naszym świecie

niedziela, 24 kwietnia 2022 13:48 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Mszy świętej w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu przewodniczył bp Marek Solarczyk.

Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W kościele przy ul. Struga zgromadzili się pracownicy i wolontariusze Caritas Diecezji Radomskiej. Powitał ich ks. prał. Wiesław Taraska, proboszcz parafii Matki Bożej Miłosierdzia.

- W dzisiejszą uroczystość wpisana jest również piękny jubileusz. Caritas Diecezji Radomskiej przeżywa 30-lecie powstania. Bardzo się cieszę, że jesteście u Matki Bożej Miłosierdzia, czy u Matki Bożego Miłosierdzia - jak mówił św. Jan Paweł II - powiedział ks. Taraska.

W homilii bp Marek Solarczyk nawiązał do wojny na Ukrainie i Wielkanocy, którą dzisiaj przeżywają wierni prawosławni i greckokatoliccy.

- Stajemy z tym wszystkim, co jest wpisane w życie nasze, naszych rodzin, wspólnot i tego, co dociera do nas ze świata, chociażby dzisiaj, kiedy nasi bracia i siostry z Ukrainy z obrządków wschodnich przeżywają swoje Święto Zmartwychwstania. Łączymy się z nimi z nadzieją, żeby mogli rzeczywiście żyć w tajemnicy, którą przynosi Chrystus, dający pokój totalny, wypełniający ludzkie serca tym, co jest darem Boga - powiedział bp Marek.

- Kiedy mówimy o miłosierdziu, to z jednej strony wypowiadamy tęsknotę i pragnienie, aby w naszym życiu objawiała się miłość. Samo słowo "Caritas" jest znakiem miłości, którą jest w stanie dać tylko Bóg - mówił dalej biskup.

Biskup radomski zwrócił się też do pracowników i wolontariuszy Caritas Diecezji Radomskiej. Nawiązał do Dziejów Apostolskich, w których czytamy "Wynoszono też chorych na ulicę i kładziono na łożach i noszach, aby choć cień przechodzącego Piotra padł na któregoś z nich" (Dz 5, 15).

- Drodzy pracownicy, wolontariusze, dobroczyńcy Caritas - jesteście cieniem świętego Piotra w naszym świecie. Żeby był cień, musi być światło i dlatego dzisiaj prosimy o miłość, aby ona przez nas oddziaływała i abyśmy potrafili stanąć z wrażliwością wobec tych, którzy są na co dzień obok nas - dodał bp Marek Solarczyk.

Dziś po raz pierwszy przeżywamy także Dzień Dobra. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 na placu Corazziego w Radomiu. Wystąpią zespoły Signum i Guzowianki. Na 15:00 zaplanowana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, a na 18:00 finał połączony z licytacją charytatywną i koncertem zespołu TGD.