Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

Wydarzenia

Dzień Skupienia w parafii w Chlewiskach

sobota, 07 maj 2022 17:34 / Autor: Magdalena Król
fot. ks. Kacper Piotrowski-Stajniak
Magdalena Król

W sobotę, 7 maja, w Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Chlewiskach odbył się Dzień Skupienia kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz dzieci i młodzieży.

Na początku kandydaci do bierzmowania po wysłuchaniu wprowadzenia ks. Kacpra na temat wolności i uzależnień. Młodzi mieli przygotować plakaty z hasłem „Wolni i wyzwalający".

- Ważne jest, abyśmy sami byli wolni, ale pomagali również innym, byśmy nie stali z boku i nie patrzyli jak ktoś „stacza się w dół". Młodzi bardzo kreatywnie podeszli do zadania, które było także integracją i pracą w zespole. Czas Dnia Skupienia, był również chwilą, by wejść w siebie, zobaczyć na ile ja przyjmuję naukę Jezusa Chrystusa, na ile jest ona w nas samych a na ile ją odrzucamy. Co stoi na przeszkodzie, by żyć w coraz większej bliskości z Jezusem i Jego Kościołem. - mówi ks. Kacper Piotrowski-Stajniak.

Nie zabrakło czasu słuchania Boga, ale również i siebie, swoich doświadczeń życia przez namiot spotkania, czyli medytację nad fragmentem Pisma Świętego. W samo południe została sprawowana Msza święta. Podczas całego Dnia Skupienia schola parafialna dbała o śpiewy w czasie liturgii.

Swoim świadectwem wiary, doświadczeniem miłości Pana Boga oraz bycia kiedyś kandydatem do bierzmowania podzielił się animator Kajetan Wójcik, który wraz z animatorem Dawidem Owczarkiem trwali na modlitwie, poprowadzili namiot spotkania, oraz animowali czas agapy, czyli posiłku i zabawy w duchu nowej kultury.

- Mam nadzieję, że ich obecność zachęci kolejne osoby, by zaangażowały się w parafii oraz wyjechały m.in. na oazy wakacyjne. Moim celem, było przybliżyć ich do Chrystusa, ale także ukazać młodym, którzy za chwilę opuszczą szkoły naszej parafii, by pójść dalej, by mieli doświadczenie młodego Kościoła, by to nie był tylko budynek i katecheza w szkole, ale dar wspólnoty, który uczy nas, że może nam się wydawać, iż jesteśmy sami, którzy trwamy przy Chrystusie, ale jak się zbierzemy nagle jest nas wielu tak samo myślących i trwających na modlitwie - dodaje ksiądz.