Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Wielki Odpust Fatimski na radomskim Janiszpolu

wtorek, 10 maj 2022 13:57 / Autor: Radosław Mizera
Foto: Jerzy Kutkowski/Diecezja Radomska
Radosław Mizera

Wielki Odpust Fatimski i procesja różańcowa odbędzie się w najbliższy piątek, 13 maja w kościele św. Pawła Apostoła. Centralnym uroczystościom będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Świątynia na radomskim Janiszpolu od lat jest ośrodkiem kultu fatimskiego.

Tegoroczne obchody rozpoczną się o godzinie 10.00 Mszą świętą o uzdrowienia duchowe i fizyczne. O 18.00 zaplanowano dekanalne spotkanie Kół Żywego Różańca oraz nabożeństwo majowe. O godzinie 19.00 rozpocznie się Duża Fatima, czyli centralna uroczystość odpustowa. Po liturgii odbędzie się procesja różańcowa z lampionami do pięciu ołtarzy ze śpiewem III części różańca w różnych językach świata. Ostatnim akcentem uroczystości będzie Apel Fatimski wraz z ucałowaniem relikwii błogosławionych dzieci fatimskich oraz zakończenie czuwania fatimskiego. Ks. Jerzy Szpytma, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła na Janiszpolu:

W organizację obchodów od 2008 roku angażuje się Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. Mówi jego prezes ks. dr Jacek Kucharski:

Kościół św. Pawła jest ośrodkiem kultu fatimskiego, do którego przybywają mieszkańcy Radomia i okolic, zaś w kaplicy umieszczone są relikwie błogosławionych dzieci fatimskich.