Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Sobota, 25 czerwca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Dzisiaj pierwsze wspomnienie liturgiczne Prymasa Tysiąclecia

sobota, 28 maj 2022 07:03 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W sobotę, 28 maja w Kościele w Polsce, obchodzimy pierwsze wspomnienie liturgiczne Prymasa Tysiąclecia.

- Rodzina i Ojczyzna były duszpasterską troską Prymasa Tysiąclecia - powiedział ks. dr Andrzej Jędrzejewski, proboszcz parafii św. Stefana w Radomiu. W sobotę, 28 maja w Kościele w Polsce, obchodzimy pierwsze wspomnienie liturgiczne kard. Stefana Wyszyńskiego.

- Dzisiaj chcemy się modlić za Ojczyznę i Kościół oraz za nasze rodziny. Prymas Wyszyński mówił, że rodzina jest polską racją stanu. On w centrum stawiał rodzinę i pokazywał, że walka o rodzinę to jest walka o przyszłość. Tu nic się nie zmieniało. Dzisiaj nabrało aktualności – powiedział ks. Andrzej Jędrzejewski.

Duszpasterz przypomniał również słowa kard. Wyszyńskiego, że jego największą miłością była troska o Polskę. - Po Bogu największa moja miłość to Polska. Dzisiaj trzeba więcej tej miłości do Polski. Dlatego zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy – powiedział ks. Jędrzejewski.

Kościół św. Stefana na radomskim Idalinie zbudowano jako wotum wdzięczności Prymasowi Tysiąclecia. Cześć kardynałowi Wyszyńskiemu oddano przez fakt uformowania bryły kościoła na wzór rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu, która była tytularnym kościołem kardynalskim Prymasa Polski. Parafia czyni starania, aby stała się Ośrodkiem Kultu Prymasa Tysiąclecia.

Akcja Katolicka i parafia św. Stefana zapraszają 28. dnia każdego miesiąca na Mszę św. w intencji Ojczyzny, za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest to czas modlitwy oraz poznawania nauczania Prymasa Tysiąclecia. Będzie to także wieczór modlitwy o pokój na Ukrainie, w Ojczyźnie naszej i na świecie. Mszy św. w liturgiczne wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego o godz. 18.00 będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk.