Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Solarczyk modlił się za osoby niepełnosprawne i ich opiekunów

piątek, 10 czerwca 2022 13:51 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Biskup Marek Solarczyk zawierzył Bogu osoby niepełnosprawne i ich opiekunów, jak również organizacje pozarządowe, które zajmują się opieką nad nimi. 10 czerwca rozpoczęły się Radomskie Dni Godności. Centralnym punktem obchodów była Msza święta w radomskiej katedrze.

- Dzisiaj chcemy zawierzyć Bogu każdego z was. Chcemy również prosić Boga, aby wszelkie nasze starania przyniosły umocnienie tego co dobre i piękne, aby każdy z nas potrafił z troską i oddaniem przeżywać życie z każdym człowiekiem - powiedział biskup Marek Solarczyk, witając zgromadzonych w kościele katedralnym.

- Dziękuję za troskę, jedność, szacunek i poświęcenie. W każdym z was objawia się oblicze Boga niosącego miłość ofiarowywaną i przeżywaną – dodał ordynariusz radomski.

Dagmara Janas, prezes Stowarzyszenia Na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” powiedziała celem Radomskich Dni Godności jest przełamywanie barier społecznych poprzez szeroko pojętą integrację osób niepełnosprawnych z mieszkańcami miasta. - To jest okazja do spotkania, prezentacji różnych form aktywności osób niepełnosprawnych oraz zabawy i wspólnego spędzenia czasu – powiedziała Dagmara Janas.

Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik poinformował, że 10% mieszkańców posiada orzeczenie o niepełnosprawności:

- Takie wydarzenia są bardzo potrzebne - przekonywali opiekunowie osób niepełnosprawnych i wolontariusze:

Dzisiaj ulicami Radomia przeszedł barwny korowód. Na Rynku nastąpiło symboliczne przekazanie kluczy do bram miasta, a następnie rozpoczął się Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Tacy Sami''.

W sobotę odbędzie się pokaz mody, jarmark prac artystycznych organizacji pozarządowych i festyn rodzinny, natomiast na niedzielę, 12 czerwca planowana jest impreza sportowa nad zalewem na Borkach.