Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: Niedziela, 03 lipca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Radomianie dali świadectwo wiary swoim uczestnictwem w procesjach Bożego Ciała

czwartek, 16 czerwca 2022 13:30 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli w Boże Ciało, ulicami centrum Radomia przeszła główna procesja eucharystyczna.

Centralna radomska procesja eucharystyczna niezmiennie przeszła ulicami Radomia. Procesję poprzedziła Msza św. w radomskiej katedrze, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup Marek Solarczyk.

Następnie procesja zatrzymywała się przy czterech ołtarzach: Kościele garnizonowym, Ojców Bernardynów, Ojców Jezuitów i Farze radomskiej. Przy każdym z ołtarzy czytany był fragment Ewangelii:

W uroczystej procesji ulicami miasta udział wzięło wielu radomian, którzy podkreślają, że to przede wszystkim manifestacja wiary i wyznanie miłości do Chrystusa:

Uroczystość Bożego Ciała ustanowiona została w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Bezpośrednim impulsem był cud eucharystyczny w Bolsena, gdzie podczas Mszy Św. zaczęła krwawić Hostia. Przebywający w pobliskim Orvieto papież Urban IV zabrał tam korporał i ukazał go wiernym. W Polsce Boże Ciało obchodzone było po raz pierwszy w 1320 roku. W XV wieku znane było już w całym kraju.