Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: Niedziela, 03 lipca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

W piątek msza błagalna o łaskę beatyfikacji M.K. Gruszczyńskiej

poniedziałek, 20 czerwca 2022 08:42 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Siostry Franciszkanki od Cierpiących zapraszają do wspólnego uczestnictwa we mszy św. dziękczynnej za otrzymanie Dekretu heroiczności cnót Założycielki Zgromadzenia, Czcigodnej Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej oraz błagalnej o łaskę jej beatyfikacji.

Msza św. będzie sprawowana 24 czerwca 2022 roku, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (piątek) o godz. 12.00, w kościele parafialnym p.w. Świętego Krzyża w Kozienicach. Mszy św. będzie przewodniczył ksiądz biskup Marek Solarczyk.

9 lat temu, 6 kwietnia 2013 roku rozpoczął się proces beatyfikacyjny kozieniczanki, Kazimiery Gruszczyńskiej – Założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. 9 kwietnia tego roku papież Franciszek podpisał Dekret heroiczności cnót Czcigodnej Służebnicy Bożej. To bardzo wielki i znaczący krok na drodze do jej beatyfikacji. 24 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, będziemy przeżywać dzień dziękczynienia za ten dar i jednocześnie modlić się o łaskę cudu za jej wstawiennictwem.

Także, od 19 marca w kaplicy bocznej kościoła św. Józefa – u sióstr franciszkanek od cierpiących, spoczywają już doczesne szczątki Czcigodnej Służebnicy Bożej. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do nawiedzania tego miejsca i modlitwy przy sarkofagu m. Kazimiery i upraszania łask za jej wstawiennictwem. W domu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od cierpiących przy ul. Konstytucji 3 Maja 37 znajduje się także Izba pamięci poświęcona Matce Założycielce. Zachęcamy do odwiedzania tego miejsca i poznawania historii Kobiety Mężnej, której życie wpisuje się w historię Kozienic, Polski, a jej dzieło i wartości, którymi żyła stają się drogowskazem dla wielu, nie tylko wierzących osób.