Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Roch
Dziś jest: Wtorek, 16 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Wyruszyła pielgrzymka trzeźwościowa do Niepokalanowa

sobota, 25 czerwca 2022 11:57 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Po raz 33. wyruszyła z Radomia pielgrzymka trzeźwościowa do Niepokalanowa. Pątników pożegnał bp Marek Solarczyk. Pątniczy trud podjęło ok. 100 osób. Przyświeca im hasło „Posłani w pokoju Chrystusa budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.

Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki była celebrowana katedrze Opieki Najświętszej Maryi Pany. W homilii bp Marek Solarczyk życzył, aby pielgrzymka była czasem umocnienia więzi z Bogiem. - W tej drodze będziemy blisko Boga. Nieśmy troskę, która będzie wyrażała się w pragnieniu szukania Chrystusa. Umacniajcie tę wspólnotę pielgrzymki. Niech wasz trud przyniesie obfitość łaski. Niech Bóg błogosławi a Maryja wspiera swoim orędownictwem – mówił ksiądz biskup Marek.

Ks. Krzysztof Bochniak, dyrektor pielgrzymki zapewnił, że w czasie wszystkich dni marszu, pątnicy będą pamiętali o modlitwie w intencji trzeźwości. - Dla nas jest to zobowiązanie, aby iść w tych intencjach – powiedział ks. Bochniak.

Pierwszy raz na pątniczy szlak do Niepokalanowa wybrała się Sylwia Ciesielska z parafii św. Stefana w Radomiu. - Niesiemy w sercu nasze intencje, jak również intencje osób, które mają problem z trzeźwością. Chcemy podjąć ten trud i ofiarować Matce Bożej, prosząc o uzdrowienia z nałogu alkoholizmu – powiedziała pątniczka z Radomia.

W pielgrzymce uczestniczą osoby dorosłe i młodzież, przedstawiciele środowisk trzeźwościowych, osoby, którym zależy na promowaniu życia wolnego od uzależnień.

Pątnicy mają do pokonania 130 kilometrów. Do Niepokalanowa dotrą 30 czerwca. Przez pięć dni wierni uczestniczą w codziennej Mszy św. i nabożeństwach wieczornych, słuchają konferencji i dzielą się świadectwem życia.

Inicjatorem pielgrzymki był bp Adam Odzimek.