Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę!

czwartek, 28 lipca 2022 15:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Trwają ostatnie przygotowania do wymarszu 44. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Informacje przekazali nam dzisiaj: ks. Mirosław Kszczot, dyrektor pielgrzymki oraz kierownicy poszczególnych kolumn i grup z Opoczna, Skarżyska-Kamiennej i Starachowic. 

Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 9.30 na placu przed Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Będzie jej przewodniczył biskup Marek Solarczyk. Z ks. Mirosławem Kszczotem, dyrektorem pielgrzymki, rozmawiał Radosław Mizera:

Do udziału w pielgrzymce zaprasza ks. Jerzy Karbownik, kustosz skarżyskiego sanktuarium maryjnego. Wyjście pątników odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 8.00. Mszy świętej będzie przewodniczył bp Piotr Turzyński. - Dwa lata temu z powodu rygorów sanitarnych trasa pielgrzymki została zmieniona. Wiodła ona głównie leśnymi duktami. Pątnicy korzystali z pomocy leśników. To była piękna współpraca. Leśnicy stanęli na wysokości zadania. Poprowadzili nas ścieżkami, dzięki czemu czas pielgrzymki skróciliśmy o jeden dzień – opowiada ks. Karbownik. W skarżyskiej kolumnie idą dwie grupy parafialne: ostrobramska i franciszkańska. Potem do kolumny dołączają grupy z ziemi koneckiej i przysuskiej.

Z kolei pielgrzymi z Końskich wyruszają na pątniczy szlak 8 sierpnia. Pątników pobłogosławi bp Piotr Turzyński. - Zapisy ruszają 31 lipca w parafiach dekanatu koneckiego. Będzie możliwość zapisów on-line - poinformował ks. Michał Podsiadły z parafii św. Mikołaja w Końskich:

Do wymarszu na pątniczy szlak przygotowują się również Starachowice, które wchodzą w skład piątej kolumny Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Ks. Maciej Szymański:

W dniach 9-13 sierpnia odbędzie się pielgrzymka ziemi opoczyńskiej do Matki Bożej Częstochowskiej. - Cieszymy się bardzo, że w tym roku będziemy pielgrzymować już bez żadnych ograniczeń epidemicznych. Zapraszamy wszystkich do pielgrzymowania razem z nami - mówi ks. Sławomir Ogorzałek, kierownik opoczyńskiej pielgrzymki:

Z całej diecezji radomskiej najdłuższą drogę do pokonania mają pielgrzymi z Kozienic, którzy wyruszają już 4 sierpnia. O pielgrzymce ziemi kozienickiej opowie Kamil Zapora:

Pątnicy pokonają około 200 kilometrów, aby 13 sierpnia dotrzeć do celu.