Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

W 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

piątek, 29 lipca 2022 13:29 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: www.ipn.gov.pl
Elżbieta Warchoł

Klub Inteligencji Katolickiej w Radomiu zaprasza w poniedziałek, 1 sierpnia do udziału w obchodach 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystości rozpocznie o godz. 16. 55 modlitewny apel w intencji powstańców, następnie gdy zamilkną syreny odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia przy grobie bp. Edwarda Materskiego na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu. Śp. bp Edward Materski był uczestnikiem Powstania Warszawskiego i zaprzysiężonym członkiem AK.

O godz. 18 Mszy św. w intencji Ojczyzny w radomskiej katedrze będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Po liturgii z inicjatywy Kingi Bogusz, przewodniczącej Rady Miejskiej w Radomiu przejdzie marsz upamiętniający powstańców Warszawy i walkę Polaków z okupantem. Uczestnicy przejdą z katedry przy ul. Sienkiewicza aleją bp Jana Chrapka w Parku im. T. Kościuszki na ul. Niedziałkowskiego przed pomnik Żołnierzy AK Okręgu Radomsko- Kieleckiego Zgrupowania Jodła. W radomskich obchodach weźmie udział asysta wojskowa wystawiona przez 6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej.