Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Solarczyk zaprasza słuchaczy Radia Plus na radomską pielgrzymkę na Jasną Górę

wtorek, 02 sierpnia 2022 13:19 / Autor: Ewelina Walczak
fot. Facebook bp Marek Solarczyk
Ewelina Walczak

Bp Solarczyk drugi raz weźmie udział jako pątnik w pielgrzymce radomskiej. By być blisko wiernych, planuje wędrować z różnymi grupami.

44. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę wyruszy w sobotę 6 sierpnia. Jej hasło to "Z Maryją idziemy w pokoju Chrystusa". Po dwóch latach przerwy, na rozpoczęcie pielgrzymki 6 sierpnia o godzinie 9.30 zostanie odprawiona msza święta na placu Wyższego Seminarium Duchownego przy ulicy Młyńskiej w Radomiu. Będzie jej przewodniczył biskup Marek Solarczyk. Wezmą w niej udział pątnicy z dwóch radomskich kolumn. - W 2020 i 2021 roku nie było spotkania przy radomskim seminarium, w związku z obostrzeniami grupy wyruszały na szlak bezpośrednio ze swoich parafii- mówi bp Marek Solarczyk:

Bp Marek Solarczyk drugi raz weźmie udział jako pątnik w pielgrzymce radomskiej. - By być blisko z wiernymu planuje wędrować z różnymi grupami- dodaje biskup:

Jakie ma plany bp Solarczyk oprócz wędrowania szlakiem wspólnie z pielgrzymami?

Pątniczy trud rozpocznie się 6 sierpnia na placu przed Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Pielgrzymka będzie składała się z 36 grup.