Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 205.

DIECEZJA RADOMSKA

Radom pod opieką Niepokalanej!

poniedziałek, 08 grudnia 2014 22:16 / Autor:

Biskup Henryk Tomasik zawierzył Radom i diecezję Matce Bożej.

Zawierzenie odbyło się 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, przy figurze Niepokalanego Poczęcia NMP, która znajduje się przy klasztorze bernardynów.

 

 

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Po uroczystym zawierzeniu wszyscy przeszli do kościoła pw. św.Katarzyny (oo.bernardynów), gdzie o godz.18.30 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem biskupa Henryka Tomasika. Pasterz radomskiego Kościoła wygłosił też homilię. Obszerna relacja z uroczystości – we wtorkowym programie w Radiu Plus Radom.

Przypomnijmy, że figura Niepokalanego Poczęcia w Radomiu jest uznawana za drugą na świecie, wystawioną po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. Pierwsza znajduje się na Placu Hiszpańskim w Rzymie. Radomska figura została poświęcona 13 czerwca 1858 roku. Jej fundatorem był radomianin Antoni Plewiński. Historia kultu Niepokalanego Poczęcia u radomskich bernardynów sięga 1740 roku, kiedy to powstało Bractwo Niepokalanego Poczęcia.