Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Rodzina spod Przysuchy obdarowana przez Papieża

sobota, 13 grudnia 2014 14:52 / Autor: Elżbieta Warchoł
Fot. flickr.com/szlachetna paczka (Wojciech Rosegnal)
Elżbieta Warchoł

Ojciec św. Franciszek przekazał pomoc dla rodziny z ośmiorgiem dzieci z powiatu przysuskiego.

Papież Franciszek przygotował pomoc dla małżeństwa z powiatu przysuskiego wychowującego ośmioro dzieci. Pani Krystyna i Pan Paweł w sumie maja jedenaścioro dzieci, ale troje utrzymuje się samodzielnie. W ten sposób Ojciec Święty dołączył do Drużyny „Szlachetnej Paczki”. Do pani Krystyna i pana Pawła i całej ich rodziny papież Franciszek napisał również osobisty list. Paczkę w imieniu papieża przekazał dzisiaj nuncjusz apostolski, abp Celestino Migliore. „Bóg zapłać– powiedział do wolontariuszy zgromadzonych w magazynie „Szlachetnej Paczki” – to niesamowite, co robicie!”. „Tworząc Paczkę dążymy do zmiany sposobu myślenia. Cieszę się, że media poświęcają jej tyle uwagi. Myślę, że „Szlachetna Paczka” to ludzkie oblicze polskiego społeczeństwa”– podkreślił nuncjusz.

Wolontariusze Paczki wręczyli nuncjuszowi certyfikat potwierdzający dołączenie do Drużyny „Szlachetnej Paczki” oraz czekoladę, które nuncjusz przekaże papieżowi w Watykanie. Teraz pomoc jest w drodze do potrzebujących. „Kim jest darczyńca, rodzina dowiedziała się kilka dni temu. Od tego momentu nie mogą spać. Są ogromnie wzruszeni” – podkreśla wolontariuszka Beata.

Papież wybrał rodzinę pani Krystyny i pana Pawła. To szczęśliwe małżeństwo. Zapytani o marzenia podkreślają, że zależy im tylko na szczęściu dzieci. Najstarszy syn cierpi na porażenie mózgowe, opiekuje się nim mama, która z tego powodu nie może podjąć stałej pracy. Pan Paweł ciężko pracuje żeby utrzymać 10-osobową rodzinę. Wśród najważniejszych potrzeb znalazła się żywność, środki czystości oraz kurtki i zimowe buty. Wyjątkowym prezentem jest list, który papież napisał do członków rodziny.

O „Szlachetnej Paczce” papież Franciszek dowiedział się od jałmużnika papieskiego bp. Konrada Krajewskiego, który słynie ze szczególnego zainteresowania sprawami ubogich.

 

Dobiega końca XIV edycja projektu „Szlachetna Paczka”. Wolontariusze w ten weekend dostarczają paczki do domów rodzin w potrzebie. Mądrą i inspirującą do zmiany pomoc otrzymało 19 579 rodzin. 12 000 wolontariuszy Paczki działało w 507 lokalizacjach w całej Polsce.

Zapraszamy do nas: