Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Złote Kule dla czyniących dobro

czwartek, 18 grudnia 2014 15:57 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Bp Tomasik: Caritas to świadectwo wiary, które ma kształt miłości.

Caritas to wielkie świadectwo wiary, które ma kształt miłości - powiedział biskup Henryk Tomasik, podczas dorocznej gali Caritas Diecezji Radomskiej, która odbyła się 18 grudnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. W czasie spotkania zostały wręczone "Złote Kule", czyli nagrody dla osób, które na różnych płaszczyznach angażują się w pomoc ludziom potrzebującym. Wyróżnienie to mosiężna statuetka trzymama w dłoni i przedstawiająca kulę z logo Caritas.

W kategorii współpraca nagrodę wręczono Straży Miejskiej w Radomiu. Funkcjonariusze tej formacji od kilku lat, razem ze streetworkerami Caritas, pomagają bezdomnym dowożąc im ciepły posiłek. Brali też udział w innych akcjach organizowanych przez Caritas. Nagrodę odebrał komendant SM Paweł Górak.

W kategorii darczyńca nagrodę wręczono firmie Kombud z Radomia. Firma pomaga biednym i niepełnosprawnym. Przekazuje środki na "Wyprawkę szkolną", czy "Paczkę świąteczną". Objęła też całoroczną opieką 12-osobową rodzinę. Dwoje jej członków to osoby niepełnosprawne. Firma obiecała także pomoc przy modernizacji budynku, w którym powstanie Akademia Młodych przy Caritas. - Dziękuję za to wyróżnienie, ale myślę, że słowa uznania należą się ludziom, którzy poświęcają swój czas, niosąc pomoc ubogim - powiedział Ryszard Szczygielski z firmy Kombud.

Z kolei w kategorii świadectwo nagrodę wręczono o. Hubertowi Czumie, jezuicie, który od 14 lat sprawował opiekę nad diecezjalnym Telefonem Zaufania "Linia Braterskich Serc". To dzieło, które założył biskup Jan Chrapek.

W gali uczestniczyli wiceprezydenci Radomia: Anna Białkowska i Rafał Rajkowski. - W imieniu władz Radomia deklaruję dalszą współpracę. Z całego serca dziękuję też za dobro, które Caritas niesie i czyni na rzecz potrzebującyh ludzi - mówił wiceprezydent Rajkowski. Podczas gali wystąpili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej.