Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Pasterka na Sadkowie

wtorek, 23 grudnia 2014 16:27 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Nie katedra ONMP, lecz kościół na Sadkowie będzie w tym roku miejscem celebracji Pasterki pod przewodnictwem Biskupa Radomskiego. Dlaczego?

Biskup Henryk Tomasik będzie przewodniczył Pasterce w Wigilię Bożego Narodzenia w kościele św. Jana Pawła II na radomskim Sadkowie. Okazją do modlitwy będzie 25. rocznica powstania jedynej wspólnoty parafialnej w diecezji, której patronem jest święty Papież Polak. Proboszcz parafii, ks. Dariusz Olender:

 

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Świątynia, która jest w budowie, ma być wotum wdzięczności za papieską pielgrzymkę, która odbyła się 4 czerwca 1991 roku. To właśnie wtedy papież celebrował Mszę św. na pobliskim lotnisku, podczas wizyty w Radomiu. Dodajmy, że kamień węgielny pod kościół na Sadkowie to skała przywieziona z Ziemi Świętej i pobłogosławiona przez Jana Pawła II oraz cegła z domu rodzinnego Karola Wojtyły. Parafia na Sadkowie została erygowana 25 grudnia 1989 roku przez biskupa Edwarda Materskiego.