Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Jutro Orszaki Trzech Króli

poniedziałek, 05 stycznia 2015 09:09 / Autor:

We wtorek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. W ponad 330 miastach pójdą Orszaki Trzech Króli.

 

W diecezji radomskiej odbędą się one w Radomiu, Pionkach, Kozienicach, Starachowicach, Skarżysku - Kamiennej i Szydłowcu.

 

Radom

 

O godz. 11 w radomskiej farze sprawowana będzie Msza Św. pod przewodnictwem ks. bpa Henryka Tomasika. Po niej rozdane zostaną korony i śpiewniki. IV Orszak Trzech Króli w Radomiu wyruszy w południe z Rynku i będzie zmierzał w kierunku Urzędu Miejskiego i szopki na ul. Żeromskiego. Organizatorzy przewidzieli siedem jasełkowych scenek, odtwarzanych głównie przez dzieci i młodzież. Orszak zakończy się pokłonem wszystkich uczestników przed Narodzonym Dzieciątkiem. Podczas pochodu Rycerze Kolumba będą zbierać ofiary na misje. I to nie koniec, bo o godz. 16 w radomskiej katedrze odbędzie się Koncert kolęd i pastorałek. Zaśpiewa i zagra umuzykalniona rodzina Pospieszalskich.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Pionki

 

Orszak Trzech Króli odbędzie się w Pionkach po raz drugi. Już od godz. 11.30 na scenie Ogródka Jordanowskiego będą śpiewać kolędy uczestnicy miejscowych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Rozdane będą też korony i śpiewniki, w sumie trzy tysiące. Orszak wyruszy w południe niezmienioną trasą: ul. Leśną, Dębową, Kozienicka, 15 Stycznia, Mickiewicza i Aleją Jana Pawła II. Dzieci i młodzież odtworzą sześć scenek. Wszyscy pokłonią się Jezusowi w szopce przed Urzędem Miasta. Radio Plus Radom jest patronem medialnym II Orszaku Trzech Króli w Pionkach.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Kozienice

 

Kozienicki Orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 13 sprzed kościoła pw. Św. Krzyża. Będzie zmierzał na plac przy Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Organizatorzy przygotowali cztery scenki. W pierwszej przy kościele pw. Św. Krzyża mowa będzie o edykcie Cezara Augusta i olśnieniu mędrców. Natomiast przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego zaprezentowany zostanie Dwór Heroda. Scenka trzecia będzie odtworzona przy Krytej Pływalni „Delfin”. Tu kozieniczanie zobaczą: Diabelskie sztuczki, Walkę dobra ze złem i Bramę do nieba. Ostatnia odsłona przy Domu Kultury to: Oczekiwanie na Zbawiciela. Narodzenie Zbawiciela, Pokłon Trzech Króli, Błogosławieństwo i Wspólne kolędowanie. Do udziału w orszaku zaprasza ks. Tomasz Pastuszka.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Szydłowiec

 

W Szydłowcu Orszak Trzech Króli odbędzie się po raz pierwszy. Orszak poprzedzi Msza Św. o godz. 10.30 w kościele farnym. Po liturgii zacznie się formowanie pochodu. Uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki. Przywitani zostaną też Trzej Królowie. Orszak wymaszeruje w południe. Przejdzie ulicą Radomską, Zamkową, Sowińskiego i Kąpielową z powrotem na Rynek. Przygotowanych zostało pięć scenek. Atrakcją będzie wielbłądzica ze starachowickiego cyrku Arena. O orszaku mówi pomysłodawca ks. Andrzej Kania.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Skarżysko - Kamienna

 

Drugi w historii Skarżyska - Kamiennej Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 13.30 przy klasztorze Franciszkanów (Dolna Kamienna), a zakończy się przy bazylice Matki Bożej Ostrobramskiej (ul. Wileńska). Na uczestników orszaku czeka wiele atrakcji. W czasie marszu wezmą udział w inscenizacji Zwiastowania i sceny z królem Herodem. Rodzinnemu kolędowaniu towarzyszyć będzie kapela. Wspólny marsz zakończy pokłon Panu Jezusowi i wspólne kolędowanie w Bazylice Matki Bożej Ostrobramskiej.

 

Starachowice

 

Mieszkańcy Starachowic po raz czwarty wezmą udział w Orszaku Trzech Króli. Marsz rozpocznie się w samo południe przed kościołem pw. Wszystkich Świętych przy ulicy Radomskiej. Tym razem orszak będzie podążał trasą: ul. Radomska, Konstytucji 3 Maja, Partyzantów, Mrozowskiego i Armii Krajowej. Uczestnicy orszaku tak jak co roku otrzymają korony i śpiewniki. Nad bezpieczeństwem czuwać będą harcerze z ZHP. Od początku orszak organizuje Ryszard Nosowicz, Marszałek Rycerzy Kolumba, a autorem scenariusza Starachowickiego Orszaku jest Aleksander Łącki. Szopkę na dawnym Manhattanie zbudują i tym razem członkowie Towarzystwa Przyjaciół Lasu Kotyzka pod wodzą Stanisława Kosiora. Aktorzy odgrywający role w Południu Trzech Króli pochodzą z Teatru Team z SCK, a ich opiekunem jest Piotr Lamparski. Na zakończenie uroczystości uczestnicy otrzymają gorącą strawę, którą przygotują Rycerze Kolumba. Wielbłądy, alpaki, osiołki i inne zwierzęta i tym razem uatrakcyjnią orszak dzięki uprzejmości Państwa Agnieszki i Mirosława Złotorowiczów, właścicieli Cyrku Arena.

 

Katolików w Uroczystość Objawienia Pańskiego obowiązuje udział we Mszy Św.