Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Serca dla Serc dla Jasionny

niedziela, 18 stycznia 2015 22:44 / Autor:

Od 5 lat przy parafii w Jasionnie koło Białobrzegów działa Katolickie Stowarzyszenie "Serca dla Serc". Ten czas wystarczył, by sercem objąć niepełnosprawnych, dzieci, młodzież i osoby starsze.

 

Od początku stowarzyszenie pełniło także rolę wspólnoty parafialnej, której członkowie formują się, a także podejmują różne inicjatywy. Pierwszym dużym dziełem "Serc dla Serc" był Środowiskowy Dom Samopomocy (2012 r.). Przebywa w nim i uczy się życia społecznego 30 osób z zaburzeniami psychicznymi. W ŚDS-ie pracuje 12 osób. To pierwsza tego typu placówka w powiecie białobrzeskim. Co ważne nie jest to "przechowalnia" ale drugi dom dla osób niepełnosprawnych. Są sukcesy np. chłopiec z zespołem Downa, który zaczął po kilku latach mówić.
W parafii Jasionna ruszył też młodzieżowy wolontariat. Ponad 20 osób tworzy Strefę Młodych "Razem Ponad Niebo". Mimo że wolontariusze działają zaledwie od października za nimi już pierwsza poważna akcja. 1 i 2 listopada sprzedawali znicze. Dochód z tej sprzedaży młodzież przeznaczyła na organizację ferii dla 25 dzieci pt. Witajcie w naszej bajce. Wolontariusze będą zresztą sami prowadzili zajęcia z dziećmi. Wśród atrakcji są: wyjazdy, rysowanie, lepienie w masie solnej, ognisko, bal karnawałowy. Warto wspomnieć też o oszczędnościach jakie ma parafia dzięki wolontariuszom. Wygrali oni w konkursie, w którym nagrodą było roczne sfinansowanie opłat za energię elektryczną.

Przy Katolickim Stowarzyszeniu "Serca dla Serc" ma powstać wkrótce także Strefa Seniora.

 

O działalności stowarzyszenia rozmawialiśmy z jego prezesem i zarazem proboszczem w Jasionnie ks. Sławomirem Matygą.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

O wolontariacie opowiedziała nam natomiast koordynatorka Strefy Młodych "Razem Ponad Niebo" przy KS "Serca dla Serc" Katarzyna Goździk.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

zdjęcia pochodzą z profilu facebookowego Strefy Młodych.