Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Zmarł ks. Franciszek Borowski, emerytowany proboszcz Kozienic i Skarżyska

środa, 21 stycznia 2015 10:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

20 stycznia odeszli do wieczności: ks. prałat Franciszek Borowski i Michalina Kawalec z domu Kotlarz, siostra śp ks. Romana Kotlarza.

Zmarł ks. prałat Franciszek Borowski, były proboszcz w Goździe Starym, Jedlińsku, Kozienicach (Świętego Krzyża) oraz Skarżysku-Kamiennej (parafia Najświętszego Serca Jezusowego). Od 2006 roku mieszkał w Domu Księży Seniorów, który mieści się przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Ks. Franciszek Borowski zmarł 20 stycznia. Miał 84 lata. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 23 stycznia w kościele Chrystusa Kapłana w Radomiu (przy Wyższym Seminarium Duchownym). Początek o godzinie 10.00. Następnie przewiezione zostanie ciało do parafii św. Teresy z Avila w Wyśmierzycach, gdzie sprawowana będzie Msza św. w intencji zmarłego o godz. 13.00. Ciało spocznie na miejscowym cmentarzu.

Ks. prał. Franciszek Tadeusz Borowski urodził się 13 października 1931 r. w Wyśmierzycach. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu przyjął święcenia kapłańskie w dniu 29 maja 1955 roku. Po święceniach rozpoczął studia specjalistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po ich ukończeniu pracował na stanowisku wikariusza w parafiach: Radom – Opieki NMP, Radom – św. Jana Chrzciciela (w tym czasie pełnił też funkcję duszpasterza akademickiego). Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Gózd Stary, Jedlińsk, Kozienice – Świętego Krzyża oraz Skarżysko-Kamienna – Najświętszego Serca Jezusowego. Od 2006 roku przebywał w Domu Księży Seniorów w Radomiu.

20 stycznia 2015 zmarła również w wieku 90 lat Michalina Kawalec z domu Kotlarz, siostra śp ks. Romana Kotlarza. Msza Święta za zmarłą odprawiona zostanie w Koniemłotach w kościele parafialnym 22 stycznia (czwartek) o godzinie 13:30.