Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Akcja Katolicka będzie obchodziła święto patronalne

piątek, 24 listopada 2023 13:04 / Autor: Milena Brzyska
Milena Brzyska

W niedzielę, 26 października Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej będzie obchodziła swoje święto patronalne. Diecezjalne obchody, jak co roku, odbędą się w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

- W to patronalne święto chcemy dziękować Panu Bogu za cały miniony rok, za to, co się udało zrobić oraz za wszystko to, co zaowocowało dobrem w naszych parafiach przez działalność Akcji Katolickiej – mówił w rozmowie z Radiem Plus Radom ks. dr Andrzej Jędrzejewski, Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. 

Diecezjalne spotkanie z udziałem biskupa Marka Solarczyka, członkowie AK przeżywać będą w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00  Uczestnicy będą dziękować Bogu za kolejny rok pracy formacyjnej i apostolskiego zaangażowania. 

O działaniach podejmowanych przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej, jak również celu istnienia AK mówi ks. dr Andrzej Jędrzejewski, Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej:

Akcja Katolicka jest dziś prężną organizacją katolików świeckich, która swymi korzeniami sięga 20-lecia międzywojennego. Obecna jest w każdej polskiej diecezji, również w diecezji radomskiej.