Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Poszukiwani Animatorzy Duchowej Adopcji

sobota, 25 listopada 2023 15:29 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Animator Duchowej Adopcji w każdej parafii. Z taką prośbą zwróciło się do wspólnot parafialnych Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej. Przeszkolone osoby będą mogły pomóc w przygotowaniu nabożeństw duchowej adopcji w parafii, przeprowadzić spotkanie na ten temat w grupach religijnych.

Ks. Krzysztof Bochniak, Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej powiedział, że inicjatywa zrodziła się w porozumieniu z Krajowym Moderatorem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

- Cieszę się, że w wielu parafiach naszej diecezji są już animatorzy duchowej adopcji. Ich zadaniem jest m.in. kontakt z osobami, które podjęły się duchowej adopcji, przekazywanie materiałów formacyjnych od Krajowego Duszpasterza, pomoc w organizacji dzieła duchowej adopcji w parafii, przygotowywanie akcji charytatywnych (np. paczuszka dla maluszka), czy udział w ogólnopolskich rekolekcjach - powiedział ks. Bochniak.

Przypomnijmy, że Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest to zobowiązanie do codziennej modlitwy, przez 9-miesięcy, jednym dziesiątkiem różańca. Modlimy się w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Dodatkowo, za każdym razem, krótką modlitwą (odmawianą przed dziesiątką różańca lub po), obejmujemy dziecko, ale także jego rodziców dla których prosimy o ,,miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu”. Można zobowiązać się również do dodatkowych duchowych ofiar, takich jak: przyjmowanie komunii świętej, post, itp.

Duchową Adopcję Dziecka Poczętego można podjąć dowolnego dnia, jednak najczęściej jest to czynione w dniu 25 marca (Święto Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia). Wówczas trwa ona do symbolicznego dnia 25 grudnia (Święto Narodzenia Pańskiego).