Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Śladami bł. ks. Jerzego

niedziela, 01 lutego 2015 14:37 / Autor:

12-letnia Małgorzata Prasek ze szkoły podstawowej w Przytyku została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”. Zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych.

 

Konkurs zorganizowała Akcja Katolicka w 30-lecie śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Zadaniem uczestników było napisanie pracy, która nawiązuje do tytułu konkursu. Malgosia pod kierunkiek katechetki s. Doroty Burczyk napisała opowiadanie o sobie samej, jak pod wpływem koleżanki odkryła swoje powołanie do czynienia dobra. Wspomina, że marzyła o dokonaniu wielkich czynów, a okazało się, że dobra potrzeba w codzienności. Jest mnóstwo okazji, trzeba je tylko dostrzec.

Wręczenie nagród odbędzie się 16 lutego w Warszawie. Laureaci spotkają się w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu z asystentem kościelnym Akcji Katolickiej ks. bp. Markiem Solarczykiem i i przedstawicielami Zarządu Krajowego Instytutu Akcję Katolicką na czele z prezes Haliną Szydełko. Złożą też kwiaty na grobie bł. ks. Jerzego. Dzieci i młodzież wezmą też udział w nagraniu popularnego programu dla dzieci "Ziarno".

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Poniżej można pobrać opowiadanie Małgosi Prasek.