Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Spotkanie formacyjne dla nauczycieli

czwartek, 12 lutego 2015 14:24 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

W najbliższą niedzielę, 15 lutego, o godzinie 16:00 w kościele ojców Jezuitów w Radomiu odprawiona zostanie Msza św. dla nauczycieli i wychowawców z krótkim kazaniem. Po Liturgii odbędzie się spotkanie formacyjne w sali konferencyjnej Wydziału Katechetycznego Kurii Radomskiej.

- W tym roku w ramach spotkań organizowanych przez Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców naszej diecezji chcemy zapoznawać się z myślą społeczną Jana Pawła II zawartą w jego encyklikach społecznych: Laborem exercens, Sollicitudo rei socialis  i Centesimus annus. Przedmiotem naszej pierwszej w tym roku dyskusji będzie pierwsza encyklika społeczna Jana Pawła II Laborem exercens, w której papież podjął zagadnienie godności ludzkiej pracy, a także problemów i zagrożeń, jakie mogą pojawić się w tej dziedzinie ludzkiego życia. Dyskusję poprzedzi pół godzinny referat, który przygotuję w oparciu o wspomnianą encyklikę. Wszystkich chętnych nauczycieli, pracowników oświaty a także wszystkich zainteresowanych, chcących włączyć się w inicjatywę zgłębiania społecznej myśli Jana
Pawła II serdecznie zapraszam  - mówi  ks. Wojciech Wojtyła diecezjalny duszpasterz nauczycieli. Niedzielne spotkanie jest pierwszym w tym roku z cyklu spotkań organizowanych w ramach Duszpasterstwa Nauczycieli. Kolejne odbywać się będą tradycyjnie w każdą 3 Niedziele Miesiąca. - Oczywiście, jako diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców zachęcam, by podobne spotkania organizować także w innych miejscach naszej diecezji, by organizować podobne grupy i środowiska nauczycieli, którzy chcieliby poznawać myśl św. Jana Pawła II i by myśl ta znajdowała także swoje odzwierciedlenie w ich pracy wychowawczej. Zapraszam do współpracy księży, którzy chcieliby organizować w swoich parafiach takie grupy. Bardzo chętnie przyjadę, spotkam się z nauczycielami, którzy chcą tworzyć takie parafialne oddziały duszpasterstwa nauczycieli i wychowawców.