Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Krew daje życie

czwartek, 13 czerwca 2024 15:54 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Członkowie Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej będą oddawać krew. Akcja odbędzie się w z racji obchodzonego 14 czerwca Światowego Dnia Krwiodawcy.

Ks. Paweł Krasiński, moderator diecezjalny ruchu poinformował, że pomysłodawcami akcji "Krew daje życie" są Diakonia Życia i Diakonia Społeczna. - Celem inicjatywy jest zachęcenie ludzi do oddawania krwi. Jest ona niezwykle cenna, bo ratuje życie i zdrowie drugiego człowieka, naszego bliźniego. Często słyszymy, że w stacjach krwiodawstwa brakuje tego cennego leku. Dlatego zachęcamy tych wszystkich, którym zdrowia dopisuje, aby podzieli się swoim darem. Cieszę się inicjatywą młodych ludzi, którzy dostrzegają potrzeby drugiego człowieka – powiedział ks. Krasiński.

Dagmara Cieślik przyznała, że od dłuższego zastanawiała się nad oddawaniem krwi. - Zamierzam to wkrótce uczynić. Będzie to wyraz mojego świadectwa i miłości wobec potrzebującego człowieka. Motywacja zrodziła się w moim sercu. To jest chrześcijański obowiązek – przyznała Dagmara Cieślik.

Udział w akcji weźmie również Kacper Konecki. - Krwi nie można wyprodukować. Trzeba ją oddać. Dlatego warto pomagać innym. Będę czuł ogromną satysfakcję – podkreślił nastolatek.

Akcja zostanie przeprowadzona w najbliższy wtorek, 18 czerwca. Tego dnia o godzinie 10.00 wszyscy chętni oazowicze będą mogli oddać krew.

- Dzięki wrażliwości na potrzeby innych, możliwie jest ratowanie wielu osób zdanych wyłącznie na bezinteresowną pomoc drugiego człowieka. Bezcenny dar ofiarowany przez krwiodawców, to wyjątkowy akt miłości, który przywraca wiarę w ludzką solidarność - mówi Dominik Purgal, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu.

Obecnie brakuje krwi grupy ARH+ oraz AB RH-.