Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Tomasik z Afryki na Wielki Post

środa, 18 lutego 2015 11:49 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

To będzie wyjątkowy Wielki Post w diecezji radomskiej - mówi biskup Henryk Tomasik. Będziemy go przeżywać w bliskości Krzyża Światowych Dni Młodzieży. Jego peregrynacja rozpocznie się 30 marca i potrwa do 19 kwietnia 2015 roku.

Biskup Henryk Tomasik podkreślił, że Środa Popielcowa rozpoczyna ważny czas w życiu każdego chrześcijanina. Mówi, że to czas rozważania męki Chrystusa i tajemnicy Bożego Miłosierdzia oraz udziału w rekolekcjach. - Tegoroczny czas Wielkiego Postu jest niezwykle ważny. Program duszpasterski tego roku akcentuje temat nawrócenia i przemiany, by lepiej zrozumieć zawołanie Chrystusa: "nawracajcie sie i wierzcie w Ewangelię" - mówi biskup radomski, który jednocześnie zaprasza do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Słowa te biskup radomski skierował z Afryki, gdzie odwiedza misjonarzy z diecezji radomskiej.

- Zachęcam też osobistej refleksji nad tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Popatrzmy na siebie, co wymaga nawrócenia w naszym życiu - mówi biskup Tomasik.

Dodaje, że tegoroczny Wielki Post będzie ważny w diecezji radomskiej. - Będziemy się modlić przy krzyżu Światowych Dni Młodzieży. Przyjmujemy go w Wielki Poniedziałek. Będziemy się modlić, by dobrze przygotować się do wydarzenia w Krakowie. Ważne, by każdy z nas u stóp krzyża złożył swój dar duchowy. Deklaracje będą rozdawać nasi duszpasterze. Dlatego zachęcam, by jak najwięcej osób ten dar złożyło, które będą znakiem troski o to, by bardziej wyrazić swoją wdzięczność Bogu za tajemnicę Bożego Miłosierdzia - powiedział biskup Henryk Tomasik.