Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Misyjny Wielki Post

piątek, 20 lutego 2015 15:53 / Autor:

Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych diecezji radomskiej ks. Bernard Kasprzycki zachęca, by przeżyć Wielki Post w łączności z misjami. Można wspomóc misjonarzy modlitwą jak i ofiarami materialnymi.

 

 

 

 

 

Podczas rekolekcji wielkopostnych czy tzw. niedzieli misyjnej (1 marca) przeprowadzona będzie zbiórka środków czyszczących i piorących oraz przyborów szkolnych. Jest to także propozycja dla szkół i innych chętnych, aby zorganizować taką zbiórkę. Zebrane rzeczy należy dostarczyć do swojej parafii lub na furtę Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu lub do Kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego.

Jeśli chodzi o wsparcie duchowe można modlić się oczywiście indywidualnie ale też włączyć się w akcję "Misjonarz na post". Polega ona na pomocy konkretnemu misjonarzowi poprzez modlitwę, ofiarowanie postów, postanowień, Mszy św. czy czynienie dodatkowego dobra. Wchodząc na stronę www.misjonarznapost.pl możemy przeczytać więcej o inicjatywie, a także wybrać misjonarza, któremu chcemy pomóc.

Już teraz warto przygotować się też na IV Krajowy Kongres Misyjny. Odbędzie się on 12 - 14 czerwca w Warszawie. To wydarzenie, które ma zwiększyć świadomość misyjną, budzić powołania do wyjazdu na misje ale także ma być impulsem do pomocy duchowej i materialnej misjonarzom. W kongres włączy się też diecezja radomska, a niedziela 14 czerwca będzie przeżywana misyjnie na poziomie poszczególnych diecezji i parafii. Radomskiej uroczystości diecezjalne będą koncentrowały się w katedrze, gdzie o godz. 12.30 Mszy Św. przewodniczył będzie ks. bp Henryk Tomasik. Więcej na www.misje.pl.

O misyjnym przeżyciu Wielkiego Postu rozmawialiśmy z ks. Bernardem Kasprzyckim, dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych diecezji radomskiej.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.