Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Apel marszałka w sprawie ŚDM

poniedziałek, 23 lutego 2015 15:29 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Do zaangażowania się w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży zachęca samorządowców marszałek Mazowsza Adam Struzik. - Pobyt młodzieży z całego świata to okazja do promocji kraju i naszego województwa - powiedział marszałek Struzik. Jedno ze spotkań, które będzie poświęcone temu zagadnieniu, odbędzie się 2 marca w Radomiu.

- Bardzo gorąco zachęcam samorządowców, ale również organizacje pozarządowe i wszystkich, którym zależy, by Światowe Dni Młodzież odbyły się godnie, abyśmy mogli zaprezentować nasze Mazowsze. Zachęcam do tego, abyśmy włączali się w to zadanie wspólnie z diecezjami, które leżą na terenie naszego województwa. To nasze wspólne zadanie, to wielka okazja do promocji Polski i Mazowsza na całym świecie - powiedział marszałek Adam Struzik:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Biskup Henryk Tomasik wielokrotnie mówił, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to również wielka szansa dla diecezji radomskiej. - Będziemy mieli okazję gościć młodych z zagranicy i będzie to szansa na promocję naszych regionów - powiedział biskup Tomasik. Dodał, że Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie religijne, ale ma również wymiar kulturowy. - Dlatego tak ważne jest, by młodzież, która przyjedzie do nas z innych krajów, zobaczyła Polskę z jak najlepszej strony - powiedział ordynariusz radomski.

Również ks. Dariusz Kowalczyk z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zachęcił do włączania się w przygotowanie Światowego Dnia Młodzieży w Polsce. - Tutaj współdziałanie Kościoła i samorządu będzie ważne. Przyjmiemy rzesze młodych z całego świata. Proszę, abyśmy nie zaniedbali tego wydarzenia - powiedział ks. Kowalczyk.