Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Owoce dla potrzebujących

czwartek, 26 lutego 2015 12:52 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rusza trzecia edycja programu zagospodarowania nadwyżek owoców i warzyw w związku z zamknięciem rynku wschodniego "Embargo". Dary mają trafić do potrzebujących. W diecezji radomskiej program jest koordynowany przez Radomski Bank Żywności i Caritas Diecezji Radomskiej.

Ks. Grzegorz Wójcik poinformował, że z pomocy mogą skorzystać potrzebujący, których dochód nie przekracza kwoty 813 złotych dla osoby samotnej i 684 zł na jednego członka rodziny. Ponadto na jedną osobę przypada 5 kg jabłek na tydzień. - Mamy ogromne ilości tych owoców, dlatego dary przekażemy również dla osób, które minimalne przekraczają kryterium dochodowe. Są wśród nich niepełnosprawni, matki samotnie wychowujące dzieci, czy bezrobotni - mówi ks. Grzegorz Wójcik. Program będzie realizowany do końca maja 2015 roku.

Do dnia dzisiejszego radomska Caritas przekazała 58 tys. kilogramów owoców i warzyw. Były to marchew, śliwki, pomidory, czy kapusta. Z tej formy wsparcia skorzystało 2 tys. podopiecznych Caritas.

Z kolei Krzysztof Sokołowski, dyrektor Radomskiego Banku Żywności poinformował, że z darów skorzystało 36 tysięcy osób. Wydano 956 ton żywności o łącznej wartości 684 tys. złotych. - Zapraszamy wszystkie organizacje charytatywne, by aktywniej włączyły się w akcję - apeluje Krzysztof Sokołowski.

Celem akcji jest niedopuszczenie do zmarnowania żywności z powodu obowiązującego rosyjskiego embarga na polskie owoce i warzywa.

Zapraszamy do nas: