Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Turzyński przejął obowiązki

wtorek, 03 marca 2015 15:43 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Biskup Piotr Turzyński przejął obowiązki wikariusza generalnego Kurii Diecezjalnej w Radomiu. Jego zadaniem będzie pomoc w duszpasterzowaniu i zarządzaniu diecezją zgodnie z zakresem obowiązków przydzielonych mu przez biskupa. Wikariusz generalny jest także pełnomocnikiem biskupa diecezjalnego.

- Nominacja jest zaproszeniem do współpracy. Życzę biskupowi Piotrowi jak najmniej problemów, a z drugiej strony zrozumienia ze strony wiernych i kapłanów. Życzę też Bożego błogosławieństwa w rozwiązywaniu trudnych spraw - powiedział biskup Tomasik.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Bp Piotr Turzyński podziękował za okazane zaufanie. - Będę starał się wpierać księdza biskupa Henryka i biskupa Adama. Będę służył pomocą. Jestem do dyspozycji - powiedział bp Piotr, który przed święceniami zajmował się formacją księży i osób konsekrowanych oraz posługą duszpasterska w Ruchu Światło-Życie.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Ks. bp Piotr Turzyński ma 51 lat, pochodzi z Radomia. Studiował na KUL i na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Angażuje się w prace II Synodu Diecezji Radomskiej jako przewodniczący Komisji ds. Kultury, Środków Społecznego Przekazu i Nowej Ewangelizacji. Współpracuje z Radiem Plus Radom. Jest cenionym kaznodzieją i rekolekcjonistą. Interesuje się myślą św. Augustyna, Orygenesa, światem Ojców Pustyni, kocha wędrówki górskie, lubi literaturę (zwł. poezję K. Wojtyły, Z. Herberta, J. Szymika i powieści F. Dostojewskiego oraz J.R.R. Tolkiena), teatr, dobre kino sensacyjne, folk i poezję śpiewaną, jest kibicem siatkówki.