Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

O sakramentach wiedzą bardzo dużo...

czwartek, 05 marca 2015 16:09 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Finał II etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, odbył się dziś w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Olimpiada zorganizowana została po raz XXV. Na etapie szkolnym wzięło w niej udział prawie 700 uczniów, do drugiego etapu, zakwalifikowało się 70 osób.

W tym roku młodzi ludzie wykazali się wiedzą na temat sakramentów - temat brzmiał: „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu kościoła”. Wygrała Anna Soboń z I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach. II miejsce zajęła Anna Bonio z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, a trzecie Joanna Pawlina z VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu. Uczennice te będą reprezentowały Diecezję Radomską w Łomży.
Laureatki otrzymały nagrody, wśród nich indeks na KUL. Patronem medialnym olimpiady było Radio Plus Radom. Posłuchaj relacji Magdy Gliszczyńskiej....

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.